Përfundon në barazim ndeshja Sassuolo – Juventus, ku u shënuan gjashtë gola

23:41 | 15 Korrik 2020

Juventus-i nuk ka arritur të fitojë më shumë se një pikë në udhëtim te Sassuolo, ndeshje e vlefshme për xhiron e 33-të të Seria A.

Ndeshjen e dominuan “Bianconerët”, por rezultati përfundimtar ishte 3 – 3, shkruan portali arbresh.info.

Qysh në minutën e pestë ishte Danilo që shënoi super gol pas pasimit nga Miralem Pjanic, duke kaluar mysafirët në epërsi.

Pas shtatë minutave ishte Gonzalo Higuain, që dyfishoi shifrat, i cili pranoi një top të bukur nga Pjanic dhe lehtësisht e dërgoi në rrjetë.

Epërsinë e ngushtoi Djuricic në minutën e 29-të pas një aksioni të bukur, rezultat me të cilin përfundoi pjesa e parë.

Në 45-minutëshin e dytë, vendasit arritën ta përmbysin rezultatin, se pari ishte Berardi që shënoi gol të bukur nga gjuajtja e lirë në minutën e 51-të.

Ndërsa pas tre minutave, Caputo përmbysi rezultatin, por një pikë “Zonjës së Vjetër” ia siguroi Alex Sandro në minutën e 64-të.

Pas këtij barazimi, Juventus-i qëndron në pozitën e parë me 77 pikë, shtatë më shumë se Atalanta, kurse Sassuolo renditët në pozitën e tetë me 47 pikë./arbresh.info.